Choroby odkleszczowe – leczenie boreliozy we Wrocławiu

W tym roku media sieją panikę związaną z inwazją kleszczową. Straszą okropnymi chorobami, przez co ludzie zaczynają bać się spędzania wolnego czasu na łonie natury. Oczywiście media działają w tym temacie zbyt przesadnie, gdyż nie należy wierzyć w to, że kleszcz wbije się i zainfekuje każdego człowieka. Prawdą jest jednak, że kleszczy jest sporo i ich obecność nie musi być wcale związana z wizytą w lesie czy w parku.

 

Mogą znajdować się na trawniku czy w przydomowym ogródku. Jeśli ktoś wybiera się do lasu, powinien pomyśleć o podstawowym “bhp” i zagwarantować sobie nastrój, który chroni przed kleszczami. Chodzi o to by mieć nakrycie głowy, bluzę i spodnie w pełni okrywające ciało, a także kalosze, przez które nie przedostanie się żaden kleszcz. Po powrocie z lasy warto jest sprawdzić, czy kleszcz nie zlokalizował się gdzieś na ciele człowieka – co prawda, jego obecność można wyczuć poprzez reakcję skóry.
Choroby odkleszczowe są dość poważne, a ich pojawienie nie musi wcale kojarzyć się z wizytą w lesie. Leczenie boreliozy jest dość długie. W miastach takich jak wrocław dość dużo mówi się o profilaktyce tego typu chorób.

Author: gold-med.pl