Woda morska — jej dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i codzienne życie

Właściwości wody morskiej są znane ludziom od niepamiętnych czasów. Już nawet w Egipcie była ona wykorzystywana w dużej mierze przez faraonów oraz pozostałych starożytnych urzędników.

Na co dobra jest woda morska?

Sam kontakt z morskim środowiskiem przede wszystkim wpływa na nasz organizm relaksująco, uspokajająco. Szum prawdziwego morza oraz czyste solankowe powietrze pomagają nam się wyciszyć i zapomnieć o stresach dnia codziennego podczas wypoczynku, kiedy jesteśmy wiecznie czymś, zajęci, zabiegani albo nad wyraz przejęci.

właściwości wody morskiej – które są znane i wykorzystywane w medycynie

Ogromna zawartość jodu w morskiej wodzie, szczególnie ten pierwiastek, który dostaje się do powietrza, dobrze wpływa on na osoby mające problemy z niedoczynnością tarczycy. Naturalne składniki tj. sól morska oraz słona woda wykazują korzystne- działanie łagodzące. Gdyż wspomagają one leczenie niewielkich skaleczeń (ran). Jednak tutaj woda w morzu musi być odpowiednio czysta. Na szczególną uwagę zasługuję jej cecha, jaką – hipertoniczność, czyli wysokie zasolenie wody morskiej może być stosowane w czasie przeprowadzania do inhalacji, przy problemach z górnymi drogami oddechowymi.

Przykładowo ma ona zastosowanie przy:

  • przeziębieniu,
  • katarze,
  • lekkim nieżycie jamy nosowej (zalecane przez wielu lekarzy medycyny jest. stosowanie kropli z wodą morską, które oczyszczają i udrażniają nasz nos). Jest to tez doskonały środek inhalacyjny, który jest bardzo zarazem niezwykle delikatnym preparatem. Między innymi z tego powodu, może być on stosowany u dzieci, do oczyszczania ich jamy nosowej.

Ważne!: W tym celu jest używany roztwór tzw.- woda morska izotoniczna (o niskim stopniu jego zasolenia).

Jakie właściwości wody morskiej używane na skalę przemysłową w kosmetyce ?

Niesyty, bo woda morska wodzie morskiej nie jest równa .
Stan wód w zbiornikach różni się swoim składem oraz także stanem czystości. A co za tym stoi także i właściwościami kosmetycznymi w ujęciu zdrowotnymi. Przede wszystkim w kosmetyce przeważnie wykorzystuję się jej- prozdrowotny wpływ na nasze ciało, a dokładnie obecnych w niej i to w sporych ilościach- naturalnych minerałów, np. z Morza Martwego. Zresztą naturalny i wielki morski akwen wodny, jakie jest Morze Martwe, jest to najbardziej „zasolona” woda morska na świecie .

Niesamowita jej gęstość odżywcza jest ogromna. Występujące w niej minerały są dość wysoko skoncentrowane. Właśnie z kolei to, daje „zielone światło” dla produkcji na jej bazie, np. błoto z Morza Martwego , które używa się już od ponad 1500 lat! Oprócz tego solanka morza martwego ma w sobie ogromne ilości: siarki oraz magnezu.

Siarka – doskonale działa na skórę trądzikową oraz na lepsze ukrwienie wszystkich organów wewnętrznych człowieka.

Magnez – natomiast jony magnezu mają zbawienny wpływ dla podrażnionej cery wraz z jej problemami chorobowymi- Jony magnezu stężone w wodzie morskiej m.in. łagodzą:

  • objawy atopowego zapalenia skóry,
  • grzybicy,
  • łuszczycy,

magnez wzmacnia również płaszcz hydrolipidowy i pomaga w nawilżeniu:

– dlatego- polecana jest ona szczególnie w trakcie pielęgnacji skóry suchej, która zarazem jest bardzo wrażliwa i podatna na wszelkie podrażnienia,

– jednocześnie woda z Morza Martwego bogata jest m.in. w siarczany: bromki, cynku, potasu, strontu, sodu, czy wapnia.

Oczywiście woda morska posiada o wiele więcej możliwości jej leczniczego zastosowania. Jednak tutaj- na ramach tego artykułu pokrótce zostały omówione tylko niektóre z nich.

 

Author: gold-med.pl