Jak dbać o rzęsy po laminacji? Sposób na piękne rzęsy

Chcąc się podobać swojemu otoczeniu, inwestujemy w różne zabiegi kosmetyczne. Są one dla nas ważne także z tego powodu, że sami chcemy się dobrze czuć w swoim ciele, a jeśli będziemy dobrze wyglądać, wtedy też będziemy się dobrze czuć. Niektóre zabiegi kosmetyczne możemy zrobić sobie sami w domu, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Są jednak zabiegi, które mogą wykonać tylko profesjonaliści, w tym wypadku zawodowi kosmetolodzy.

Trwała nie tylko na głowie

Jednym z ciekawszych zabiegów, które można obecnie wykonać w każdym gabinecie kosmetycznym, jest trwała rzęs. To niezwykle ciekawy zabieg, który jak się można domyślić ma naturalnie podkręcić rzęsy, tworząc w ten sposób wyjątkową ozdobę oczu. Każdy może z takiego zabiegu skorzystać, nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Sam zabieg trwa zaledwie paręnaście minut a efekt po zabiegu utrzymuje się aż do dwóch miesięcy, pod warunkiem, że jest dobrze zrobiony. Trwała pięknie podkręci rzęsy i zrobi to bardzo naturalnie, efekt w żaden sposób nie będzie sztuczny.

Trwała rzęs krok po kroku

Udając się do salonu kosmetycznego, warto się najpierw dowiedzieć, na czym dokładnie polega trwała rzęs. Zabieg ten nie jest w ogóle skomplikowany, trwa jakieś 15-20 min i jest oczywiście bezbolesny. Na początku kosmetyczka dokładnie oczyści rzęsy z resztek tuszu. Odtłuści je za pomocą olejku rycynowego albo soli fizjologicznej. Konieczne będzie także ich dokładne przeczesanie specjalną szczoteczką do rzęs. Do wykonania trwałej rzęs, potrzebny będzie specjalny wałek do podkręcania, powinien od być dopasowany do długości rzęs klientki. Następnym krokiem jest nałożenie na rzęsy specjalnego preparatu, który ma wzmocnić efekt skrętu rzęs a następnie nałożenie wałka na rzęsy i przyciśnięcie go specjalnym patyczkiem. Podczas zabiegu klientka powinna mieć zamknięte oczy, nie powinna też robić gwałtownych ruchów.

Trwała rzęs zapewnia szybki efekt, który długo się utrzymuje. Dzięki niej rzęsy będą wyglądać o wiele lepiej.

Polecamy: https://gemini.pl/kategoria/kosmetyki/artykuly-kosmetyczne/akcesoria-podrozne/kosmetyczki

 

Author: gold-med.pl