Po zdrowie – zdrowotne właściwości awokado

Szukasz prawdziwej bomby witaminowej? Możesz dostać znacznie więcej! Wprowadzając do swojej diety awokado, dostarczasz organizmowi niezliczoną ilość substancji odżywczych, zapobiegasz wielu chorobom oraz spowalniasz proces starzenia się. Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

Na pomoc układowi krążenia

Spoglądając na wartości odżywcze awokado, nie wyprowadźmy złych wniosków, kiedy zobaczymy ilość tłuszczu. Znajdziemy w nim bowiem aż około 40 g. Jest to jednakże dobry tłuszcz, który pozwala na obniżenie poziomu złego cholesterolu, a utrzymanie właściwego poziomu dobrego. Wiadomość ta powinna ucieszyć osoby chorujące na miażdżycę.

Także na raka

Naukowcy dowiedli, że zdrowotne właściwości awokado są skuteczne także w walce z rakiem. Zawarty w nim lipid, pomaga leczyć ostrą białaczkę szpikową. Świat nauki ma nadzieję, że to odkrycie pozwoli zwiększyć przeżywalność wśród osób dotkniętych tą chorobą. Działanie regenerujące i odbudowujące organizm, spowodowane przez awokado, pomaga także przy walce z innymi nowotworami.

Dobra wiadomość cukrzykom

Także dla tej grupy osób, natura zawarła pomoc w awokado. Jednonienasycone kwasy tłuszczowe, zapobiegają lub odwracają insulinoodporność, która powoduje powstawanie cukrzycy typu 2.

Eliksir młodości

Jeśli nie chcesz w przyszłości wydawać pieniędzy na kremy przeciwzmarszczkowe, już dziś rozpocznij kurację awokado. Badania nad skutecznością tej metody, spowalniającej starzenie się, nadal trwają, jednak już dziś możesz zacząć dodawać czasem do sałatki ten owoc zza oceanu.

Czy mogę jeść awokado odchudzając się?

Odpowiedź brzmi: tak, jednak przy zachowaniu odpowiednich zasad. Awokado jest owocem, bardzo sycącym, jednak co za tym idzie, bardzo kalorycznym. Nie należy nim wypełnić całej diety, ale świetnie sprawdzi się jako dodatek do dań, które staną się bardziej sycące, a przez to nie będziesz miał ochoty na podjadanie innych rzeczy niedługo po posiłku.

Zastosowanie kulinarne awokado, jest bardzo szerokie. Można je dodawać do wielu dań, jednak przed zakupem warto dowiedzieć się jak wybrać prawidłowo ten owoc. Urozmaicajmy dietę, to pozwoli na dostarczenie większych ilości i rodzajów witamin oraz substancji odżywczych.

Author: gold-med.pl