Masaż i jego zalety.

Pierwsze skojarzenia, które przychodzą na myśl po usłyszeniu słowa “masaż” to relaks i odprężenie. Ma on wiele zalet i jeśli tylko nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań, to z pewnością warto z niego skorzystać.

Rodzaje masażu.

Do najbardziej znanych i rozpowszechnionych rodzajów masażu zaliczyć można:

 1. MASAŻ KLASYCZNY.

  Jest to najbardziej rozpowszechniony i znany rodzaj masażu w Europie. Łączy w sobie tradycyjne techniki masażu takie jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie oraz wibracja. Wykonuje się go, aby rozluźnić mięśnie, poprawić ukrwienie, jak również przyśpieszyć usunięcie zbędnych produktów przemiany materii. Odpowiednie ruchy wykonywane są na powierzchni mięśni i w tym celu używane są specjalne balsamy, kremy czy olejki.

 2. AROMATERAPIA CZYLI MASAŻ RELAKSACYJNY.

  Taki rodzaj masażu skutecznie zmniejsza napięcie mięśni, po jego zastosowaniu można się czuć naprawdę wypoczętym. Jest szczególnie przeznaczony dla osób narażonych na stres, do jego wykonania używa się olejków eterycznych, w przeważnie olejku lawendowego.

 3. MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI.

  Jest to forma masażu skierowana do osób, które mają problem ze zbytnim napięciem mięśni.
  Podgrzewane, gładkie kamienie umieszczane są na odpowiednich punktach ciała, przez co idealnie ogrzewają i rozluźniają napięte mięśnie, jak również wpływają na prawidłową funkcję ośrodków energetycznych organizmu.

Zalety masażu.

Masaż wpływa bardzo korzystnie na cały organizm. Przyśpiesza on krążenie krwi, przeciwdziała zakrzepom, jak również zwiększa tempo przemiany materii, a także wspomaga dotlenienie tkanek.
Korzystnie działa również na mięśnie, poprawia ich elastyczność, stanowi również dobre przygotowanie do wysiłku, a także pomaga zapobiec kontuzjom. Po wysiłku natomiast pomaga mięśniom szybciej się zregenerować.

Masaż korzystnie wpływa również na kości, pomaga również utrzymać ruchomość i elastyczność stawów.

Masaże mają również dobroczynny wpływ na skórę, staje się ona bardziej odżywiona i elastyczna, jak również skutecznie się ona ujędrnia.

Masaż klasyczny Mikołów.

Author: gold-med.pl