Czy siemię lniane pomoże na zmarszczki?

Siemię lniane, czyli po prostu odpowiednio przygotowane nasiona lnu to ostatnimi czasy bardzo popularny składnik. Zyskał miano super food, dzięki zawartości wielu ważnych składników odżywczych przy niskiej kaloryczności naparu z tych nasion.
Jednak od dzisiaj prawdopodobnie zaczniesz stosować siemie lniane na zmarszczki.
Dokładnie – maseczka na twarz wykonana z nasion lnu jest świetnym, domowym sposobem na wygładzenie zmarszczek.

Właściwości siemienia lnianego

Warto wiedzieć kilka rzeczy odnośnie samych właściwości tych niepozornych nasion lnu.
Zaparzone nasiona lnu tworzą dość gęstą substancję. W niej zawieszone są wszystkie najważniejsze składniki, które chcemy pozyskać z siemienia. Są to między innymi cynk, który działa przeciwko wszelkim wysypką na skórze, trądzikowi i niedoskonałością powstałym przez nagromadzenie sebum i łoju, witamina E, znana jako witamina młodości i kwasy NNKT.
Kwasy omega NNKT, czyli w przypadku siemienia to omega-3, omega-6 i omega-9, to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Są to składniki, które przyswajamy jedynie z pożywienia, a są potrzebne do prawidłowej pracy układu krwionośnego i mózgu. Łagodzą również podrażnioną skórę, wyciszając stany zapalne i regulując gospodarkę wodną skóry.

Maska z siemienia na zmarszczki

Wcześniej wspomniany charakterystyczny śluz, który jest wydzielany przez zalane wrzątkiem siemię jest nie tylko doskonałym uzupełnieniem naszej diety. Idealnie nadaje się jako baza na maseczkę przeciwzmarszczkową.
Aby przygotować skuteczną, ale nie podrażniającą naszej skóry maseczkę na zmarszczki z nasion lnu należy dwie łyżki siemienia zmielić w młynku do kawy. Jeśli kupimy już gotowe, zmielone nasiona musimy liczyć się z faktem, że nasza maska będzie mniej skuteczna, gdyż uboższa w ważne witaminy i minerały.
Następnie owe dwie łyżki zmielonych ziaren zalewamy ¼ szklaki gorącej wody. Następnie odstawiamy całość do wystygnięcia, czyli nieco ponad 15 minut. Jeśli jednak odczuwasz, że śluz z siemienia jest nadal gorący, to poczekaj jeszcze kilka minut.
Gdy ostygnie dodaj łyżeczkę miodu i zamieszaj. Maska powinna być gęsta. Nałóż ją na 15 minut i najlepiej się połóż, aby nic nie spłynęło.
Ściągnij po 15 minutach przygotowanym wcześniej wilgotnym ręcznikiem, a następnie spłucz twarz wodą.
Efekty zauważysz po regularnym stosowaniu.

 

Author: gold-med.pl