Wady i zalety franczyzy

Czy wiesz, że franczyza ubrania i światowego formatu marki to całkiem popularne połączenie w ostatnim czasie. Prowadzenie biznesu w formie franczyzowej jest ostatnio niezwykle popularne i coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju rozwiązania. Zastanawiasz się dlaczego? Co można zyskać, a co można stracić na prowadzeniu biznesu franczyzowego? Jeśli również jesteś zainteresowany tym tematem, koniecznie przeczytaj ten materiał i dowiedz się dlaczego franczyza może być dobrym pomysłem na przejście z pracy etatowej na swoje.

Jakie są najważniejsze zalety biznesu w systemie franczyzowym?

  1. Nie musisz mieć dużego doświadczenia w biznesie i branży do której wchodzisz. Nawiązując współpracę franczyzową ty dzielisz się zyskami, jednak w zamian zyskujesz nie tylko prawo do pracy pod znanym szyldem, ale również i wsparcie w rozwoju oraz know how od firmy o ugruntowanej pozycji na rynku. To bardzo ważne szczególnie w przypadku osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie.

  2. Pracujesz pod szyldem znanej marki, czyli nie musisz od samego początku inwestować zbyt dużo w rozpromowanie swojej marki. Przychodzisz do swojego klienta z produktami, które są mu znane i lubiane. To zawsze o wiele tańszy start nowego biznesu, bez względu na to w jakiej branży pracujesz.

  3. Masz stałą szansę na rozwój, ponieważ franczyzodawcy zazwyczaj mają pakiet szkoleń dla swoich franczyzobiorców.

  4. Wchodzisz w dość bezpieczny biznes i pracujesz pod szyldem marki o ugruntowanej pozycji na rynku.

Franczyza – na co musisz uważać? Jakie są wady tego rozwiązania?

  1. Upewnij się, że finansowo dasz radę wywiązać się z umowy, ponieważ nawet jeśli twój sklep nie będzie przynosił zysków, określoną w umowie kwotę zawsze musisz uiścić swojemu franczyzodawcy.

  2. Ograniczenia w realizowaniu własnych wizji są dość spore, ponieważ musisz współpracować z firmą w stu procentach i wasza wizja musi być spójna.

  3. Nie rozwijasz własnej marki, więc może być problem jeśli zdecydujesz się w przyszłości jedynie na swój biznes.

Author: gold-med.pl